Kā sameklēt auto riepas ziemai un vasaras sezonai?

Vai, piemēram, pārvietojoties ar mašīnu, Jums vienmēr ir svarīga drošība un ērtums? Tikai gudri izvēlētas auto riepas palīdzēs šo visu nodrošināt. Kad tiek izvēlētas auto riepas, būtisks moments ir izprast, kādas tad auto riepas jau ir vajadzīgas – vasaras vai ziemas riepas. Papildus sezonas apstāklim, jau ir būtiski ņemt vērā to, kāds tieši ir pats auto un vēl cilvēka braukšanas raksturs, kur tad domājat braukt, kā arī to apstākli, cik tad ievērojams ir budžets riepu pirkšanai. Mēģināsim kopā aplūkot galvenos kritērijus, priekš tam, lai saprastu, kādā veidā atrast atbilstošākās riepas savam auto.

Tie parametri, kas jāievēro, meklējot auto riepas

Izvēloties auto riepas, pievērsiet īpašu uzmanību, kāds ir ātruma, slodzes indekss, riepu profila biezumam, platumam un vēl protektora zīmējumam. Jāskatās Jūsu braukšanas stils. Braucot pa pilsētu un auto sacīkstēm būs vajadzīgas pilnīgi savādākas auto riepas. Svarīgi iegaumēt, kad, pārvietojoties pa asfaltētu vai gruntētu ceļu, īpašības riepām atšķiras. Nozīmīgs jau ir arī Jūsu automašīnas veids – vieglais auto vai, piemēram, autobuss. Ieteicams iegaumēt, ka ne jau vienmēr lētas riepas ir labākais risinājums, tā kā šajā gadījumā tiek runāts jau par drošību. Vislabāk piemeklēt kaut ko vidēju. Ne mazāk būtisks moments jau ir sezonalitāte. Konkrēti vasaras riepas tiks lietotas temperatūras grādos no plus pieciem grādiem. Šīm riepām ir konkrēta stingrība, kura ļauj saglabāt stingru formu karstās gaisa temperatūrās. Bet, piemēram, šis apstāklis neļauj izmantot auto riepas ziemas mēnešos, jo zemā temperatūrā tās “kļūst ledainas”, kas noved pie tā, ka tiek samazināta veiktspēja. Ziemā jau tiek lietotas īpaši paredzētas ziemas riepas, kuras tad izmanto konkrēti pie temperatūrām līdz +5°C. Aukstās sezonas riepu montāža un tās īpatnība ir mīkstas gumijas pārklājums. Pat lielā aukstumā viņas gandrīz nekad nepaliek cietas, kas, savukārt, palīdz noturēt auto vadīšanu. Bez tam šīm riepām tiek sagrieztas lameles. Tie ir zigzaga veida iegriezumi, kas ļauj gūt drošu saķeri ar apsniegotu vai arī apledojošu ceļu. Vienīgi mašīnas riepām jau ar dzelzs radzēm var nebūt lameles. Vissezonas riepas – tās var lietot jebkuros apstākļos cauru gadu. Tādas riepas ir daudz mīkstākas jau par vasaras riepām, bet cietākas par ziemai paredzētajām. Gumijai ir pieliktas klāt īpašas sastāvdaļas, kas jau ir izturīgas pret nodilumu karstā laikā. Taja pat laikā būtu vērts iegaumēt, ka tieši vissezonu riepas labāk būtu izmantot vien reģionos ar maigām ziemām.
Situācijā, kad rodas neskaidrības riepu izvēlē, labāk jau ir griezties pie profesionāļa.

Kur labāk ir iegādāties mašīnas riepas un citas detaļas?

Brīdī, kad tiek meklētas riepas Rīgā vai arī citur Latvijā, mēs pašu atrašanu uzsākam online vidē. Tāpēc moderns riepu serviss bez šaubām jau būs ar interneta lapu. Riepu maiņa parasti tiek īstenota 2 reizes gada laikā, būtu labi, kad ir uz vietas riepu noliktava, kur glabāt Jūsu riepas līdz sākas brīdis tās mainīt. Nozīmīgi, ja veikala piedāvājuma klāstā jau ir ne tikai auto riepas, bet, protams, arī piemēram riepu diski, kā arī tiks sniegti dažādu veidu pakalpojumi, piemēram, ātra riepu montāža. Svarīgs apstāklis, ja tiks iegādātas pavisam jaunas riepas vai nomainītas uz Jūsu konkrētajai sezonai atbilstošām, ir vēl riepu balansēšana, jo citā gadījumā var nebūt tik droši braukt. Uzmanīgi izpētiet klientu atsauksmes, patlaban internetā iespējams uzzināt visu, kas tad savukārt priekš Jums palīdzēs sameklēt labāko riepu garāžu. Nozīmīgi jau ir kvalitatīvi darbinieki, kuri kā mainīs Jums riepas, tā arī rekomendēs vislabākos riepu variantus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *