KĀDĒĻ PROTEĪNI IR TIK NOZĪMĪGI?

Nav noslēpums, ka proteīns ir viena no galvenajām cilvēka un dzīvnieku organismā atrodamajām sastāvdaļām. Tas atrodams skrimšļos, kaulos, ādā, muskuļos un ir viena no pamatu pamatiem visu dzīvo radību, tostarp cilvēku, šūnu uzbūvē. Lai arī kolagēns mūsu ķermenī ir atrodams dabiski, ar vien biežāk parādās dažāda veida informācija par to, ka nepieciešams to uzņemt papildus, lai veicinātu savu veselību, uzlabotu ādas elastību, veicinātu smadzeņu darbību un visādi citādi ne tikai aizkavētu novecošanās pazīmes, bet arī palīdzētu savam ķermenim.

Kolagēns ir nopērkams kā uztura bagātinātājs, tas pavisam noteikti neaizstāj ikdienas, pilnvērtīgās maltītes, kas, starp citu, arī ir lielisks kolagēna uzņemšanas veids.

KOLAGĒNA PROCENTUĀLĀ ATTIECĪBA CILVĒKA ĶERMENĪ.

Varētu pat apgalvot, ka proteīni ir ķermeņa galvenā sastāvdaļa un balstviela. Kolagēns ir viens no proteīnu veidiem, kas ne tikai tik ražots mūsu ķermenī, bet arī to uzņemam ar pārtiku un uztura bagātinātājiem, turklāt, tas rūpējas par vispārēju ķermeņa funkcionalitāti dienu no dienas. 35% no ķermenī esošā proteīnu daudzuma sastāda tieši kolagēns(vairāk skatīt šeit – https://kolagens.lv/). Kolagēns ir saistviela, kas palīdz nodrošināt saišu, muskuļu, saistaudu, cīpslu elastību un nodrošina to stingrību. Organismā kopumā ir 28 dažādi kolagēnu tipi, kas atrodas atsevišķās ķermeņa daļās un atbild par šūnu pareizu attīstību un funkcionēšanu. Piemēram, pirmā tipa kolagēns ir atrodams radzenē un iekšējos orgānos. Acs stiklveida ķermenī un skrimšļos ir atrodams otrā tipa kolagēns. 3.tipa kolagēns ir atrodams ādā, asinsvadu sieniņās, un tā šo sarakstu varētu turpināt ilgi. Līdz vidēji 25-30 gadu vecumam kolagēna ražošana un sintēze notiek bez pārtraukuma, taču pēc šī vecuma, tempi palēlinās un, galu galā, sākās krājumu tērēšana. Tieši tādēļ šis vecums ir noteikts kā viens no galvenajiem faktoriem, kad būtu jāsāk lūkoties pēc kolagēna uztura bagātinātāja ikdienas lietošanai.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR PĀRTIKU?

Kolagēns ir atrodams cilvēka ķermenī, dzīvniekos, it īpaši zivju pasaules iemītniekos un arī dažos augos. Kolagēna pulveris savā sastāvā ietver kolagēnu, kas atrodams dzīvnieku un zivju organismos. Līdzīgi kā cilvēku organismos, arī dzīvnieku kolagēns ir atrodams subproduktos, kaulos, skrimšļos, kas komplektā jāuzņem ar OMEGA 3 taukskābēm un papildus C vitamīnu. Kolagēns ir atrodams arī ikdienas pārtikas produktos, ko var viegli pagatavot vai atrast veikalos, tostarp, arī dažādās piedevās un pat kakao.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *