POPULĀRI ELEKTROENERĢIJAS VEIDI LATVIJĀ

Ar vien vairāk cilvēku visā pasaulē vēlas dzīvot dabai draudzīgāk, ietaupīt un izdevīgāk, tādā veidā atrodot veidus, kā to īstenot. Viena no opcijām ir saules paneļi, kas uzstādīti uz mājas jumta vai zemes pagalmā. Uzkrātā saules enerģija tiek pārvērsta elektrībā un to var lietot gan kā alternatīvu elektroenerģijas avotu, gan kā centrālo enerģijas avotu. Uzkrātās elektrības daudzums ir atkarīgs no uzstādīto paneļu skaita un izmēra, kam būtu jābūt ekvivalentam ar vidējo gada elektroenerģijas patēriņu. Sadales Tīkla pieslēgums ir nepieciešams jebkuram īpašumam, kurā ir plānots lietot saules enerģiju. Lai tiktu uzkrāta elektroenerģija, nav vajadzīgi konstanti saulaini laikapstākļi, kas nozīmē to, ka enerģija tiek uzkrāta visa gada garumā, arī ēnainā laikā. Lai saprastu vai šāda veida enerģijas ieguve ir piemērota, iespējams izmantot aprēķina kalkulatoru.

VAI IR RENTABLI UZSTĀDĪT VAIRĀK PANEĻU KĀ NEPIECIEŠAMS?

Ņemot vērā to, ka saules paneļi un uzstādīšana ir salīdzinoši dārga, daudzi izvēlas iespēju izmantot banku finansēšanas piedāvājumu. Protams, iespējams veikt aprēķinus, lai saprastu, ka šis enerģijas savākšanas veids ir piemērots. Ir daži rādītāji, ar kuriem jārēķinās, lai varētu izlemt par to, vai saules paneļu uzstādīšana īpašumam vispār ir piemērota – vidējais patērētās enerģijas daudzums gadā, vieta, kur tiks ierīkoti paneļi (jumts vai zeme), nepieciešamais paneļu skaits. Daudziem šķiet, ka saražot vairāk elektroenerģijas, nekā tiek patērēts, ir labs risinājums, taču tā gluži nav. Vasarās un pa dienu ir lieliski izmantot saules elektroenerģiju, taču visos citos dienas posmos – enerģiju no kopējā tīkla. Pašlaik, provizoriski aprēķini liecina, ka šāda veida investīcija atmaksājas 10 gadu laikā, savukārt vidējā cena, atkarībā no paneļu skaita un uzstādīšanas vietas ir 6 -10 tūkstoši eiro.

VAI SAULES PANEĻU UZSTĀDĪŠANA JĀSASKAŅO BŪVVALDĒ?

Pirms uzstādīšanas tiek veikta elektroenerģijas patēriņa analīze, objekta apsekošana un piedāvāti individuāli tehniskie risinājumi. Projekts tiek izveidots pēc apskates. Ierīkošanas process nav ilgs – vienu vai divas dienas, savukārt, visu dokumentu savākšana gan ir laikietilpīgāks process. Projektam nepieciešama saskaņošana būvvaldē, pretējā gadījumā tā tiek uzskatīta par patvaļīgu būvniecību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *